2011. november 2., szerda

reOnion a Burning Man Fesztiválon és egyéb szilikon-völgyi kalandok Feles Dániel elbeszélésében



A MOME jelenlegi hallgatója, a világhírű Burning Man Fesztivál egyik díjazott projektjének, a reOnionnak társalkotója, Feles Dániel meséli el nekünk annak életre hívását, az élményt és ami vele járt.

Feles Dániel videóval, programozott interakcióval és programozott grafikával foglalkozik már 5-6 éve. Mindig is érdekelték a számítógéppel generált vizuális rendszerek, ahol a programozást kifejezetten művészeti célokra használhatja.
2007 óta a Kitchen Budapest media labor kutatója, illetve 2009 óta a MOME Media Design szak hallgatója.

A reOnion a valós és virtuális tér találkozásában egy olyan interaktív installáció, amely az egyén belső és külső mentális terének és kommunikációs hullámainak felfedezésére invitál.


Hallhatunk majd a megvalósításig vezető kalandos útról, annak még kalandosabb körülményeiről, a fesztiválról és mindarról, amivel az ember csak a Szilikon-völgyben találkozhat.

2011. szeptember 18., vasárnap

Ismét tech_tea TÁNC ÉS TECHNOLÓGIA

Az idei első alkalommal szeptember 28-án du 16.30-tól Rubi Anna és Simkó Beatrix, a MOME két Média Design szakos hallgatója tart sok-sok képpel és tánc videoval illusztált előadást a mai műfajokról és azok történeti előzményeiről. Mindkét előadó profi táncos is, így szakmabeli kritikus megközelítéssel gondoskodnak arról, hogy a sok egyedi kísérletből összeálljon egy teljes kép.


Az előadás PDF-je innen letölthető.


2011. április 12., kedd

Szirányi Tamás Alakítható képi világunk

Tech-Tea

Április 19. KEDD 16.30
MOME A104

Szirányi Tamás
Alakítható képi világunk



Hogyan alakul életünk, ha a környezetünk felületei alakíthatóvá válnak? A digitális világ hogyan teszi élővé az eddig passzív felületeket? Vajon az észlelésünk lehet-e annyira törvényszerű, hogy logikusan megfogalmazható is legyen? A valós világ szabályai hogyan lelhetők fel a leképezett világban?

Az előadásban a bennünket egyre aktívabban körülvevő képi világ összefüggéseinek néhány vetületéről lesz szó. Kiderül, hogy egyszerűen megfogalmazható alapfeltevésekből több, igen hasznos elméleti következtetés és látásmód származtatható, melyek alapjaiban változtatták meg a képi világ értelmezését.

Dr. Szirányi Tamás villamosmérnök, informatikus az MTA SZTAKI Elosztott Események Elemzése Kutatócsoportjának vezetője, valamint a Veszprémi Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem professzora. Képfeldolgozással, képek tartalmának értelmezésével, képrekonstrukcóval foglalkozik – új eszközöket, eljárásokat és alkalmazásokat keresve.
http://www.sztaki.hu/~sziranyi/

A beszélgetést vezeti: Dr. Ruttkay Zsófia (MOME Kreatív Technológia Labor).

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Helyszín: Budapest, Zugligeti út 9-25. A104
További információ:
http://techtea-create.blogspot.com/

2011. március 12., szombat

Polyák Levente - Nagyvárosi rendszerek: térképek, adatok, hozzáférhetőség



2011. március 16. 16.30
MOME A104
 

A városok működésének modellezése az elmúlt évszázadokban több egymástól eltérő törekvés közös módszerévé vált. A városi dinamizmusok megértése egyfelől azért cél, hogy a felismert folyamatok kontrollja révén a városi folyamatok irányíthatóvá váljanak. Másfelől a városok átláthatóság gondolata szorosan összefügg a városi társadalom demokratikusságának kérdésével. A nagyváros modellezésének legdinamikusabban fejlődő médiuma a térkép: az előadásban a térképezés átalakuló gyakorlatán keresztül ismerkedhetünk a kortárs nagyváros néhány vonásával, főként budapesti, párizsi és New York-i példákkal.
A beszélgetést vezeti: Dr. Tillmann József (MOME Elméleti Intézet)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

2011. február 10., csütörtök

Dinamikus rendszerek a grafikában

Tech-Tea a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen
2011. Február 16. 16.30-18.00

A mozgókép új műfajt teremtett. Mit várhatunk a mozgó grafikától? Az animált logokon túl, milyen új lehetőségeket nyújt a számítógéppel generált, dinamikus változásokra komponált grafikus alkotás? Milyen felületeken és milyen környezetben él az ilyen grafika? Ezekre a kérdésekre a legfiatalabb generáció képviselő keresik a választ – itthon is.



Borzák Márton a Képzőművészeti Egyetem, Gryllus Ábris a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem grafika szakos hallgatója. Előadásukban láthatunk majd teljes céges arculatot mozgásban, számítógéppel automatikusan előállított plakátot és belsőépítészeti tervet is.

Majd – a Tech-Tea hagyományai szerint – alkalom nyílik eszmecserére, tea mellett.
Moderátor: Balla Dóra (MOME Tervezőgrafika Tanszék)

Minden érdeklődőt, nem szakmabelieket is, szeretettel várunk.